عواقب استفاده از این سلاح خطرناک

١.      بسیاری از کسانی که چندان با تشکیلِِ حکومت اسلامی میانۀ خوشی ندارند، بیش از برخی مدعیّان به این جملۀ مشهور اعتقاد دارند که « سیاستِ ما عین دیانتِ ماست.» امّا واقعا با توجه به دین‌داری کج و معوج و درب و داغانی که ما داریم چه سیاستی از آن نشأت خواهد گرفت؟ الله اکبر! و ببین اگر دیانتِ مردم بخواهد از چنین سیاستی متأثر شود چه خواهد شد!

٢.      چندی پیش سالگرد مرجع دانشمند و عالی‌قدر آیت الله بروجردی بود. بگذارید به بهانۀ این مناسبت جانمایۀ مطلب جاری را پرداختن به یکی از دل نگرانی‌های این عزیز قرار دهیم.
در سال 1331برخی از اعضای جمعیت فدائیان اسلام تقاضای ملاقات با این فقیه بزرگوار را می‌کنند که با برخورد سرد ایشان مواجه می‌شوند و ظاهرا ایشان آنها را به حضور نمی‌پذیرند. بعدها عده‌ای از بزرگان در مقام انتقاد می‌پرسند: چرا این افراد را که خواهان حکومت اسلامی هستند، نپذیرفتید؟
ایشان در جواب می‌گویند: « این آقایان می‌خواهند شاه را بردارند ولی امثال شما را به جای او بگذارند و اشکال بزرگِ این امر در این است که شاه با اسلحه و توپ و تفنگ به جان مردم می‌افتد. با این اسلحه می‌شود مقابله کرد. ولی اگر شما به جای او نشستید، اسلحۀ شما ایمان و اعتقادِ مردم است که به جان مردم می‌اندازید. با این اسلحه نمی‌توان به راحتی مقابله کرد و لذا دین و ایمان مردم به بازی گرفته می‌شود.»

٣.      در اخبار آمده بود: در شهر مذهبی مشهد 200 کلیسای خانگی شناسایی شده است. با یک حساب سرانگشتی می‌توان فهمید در این کشور چه خبر شده است! یکی از اعضای فریب خورده‌ی یکی از جریان‌های عرفان‌های نوظهور از رقم صدها هزار نفری مخاطبین این جریان در تبریز صحبت می‌کرد!

۴.      آیا کسی هست که دلش برای اسلام و نهضت اسلامی ایران بتپد ولی از خطراتی که می بیند نهراسد و از تهمت ها خوف به دل راه ندهد.

نگذاریم آقایان به دلمشغولی‌های سیاسی خود مشغول باشند و اسلام ...!

/ 6 نظر / 7 بازدید
دیهمی

سخن مشهور دیانت ما عین سیاست ماست سخن درستی است ولی از این سخن به این نتیجه نمی رسد که حکومت اسلامی که ولایت فقیه مقدس و غیر قابل انتقاد داشته باشیم و متعاقب آن رئیس جمهور منتصب به آن و غیر قابل انتقاد .حکومتی که در آن همه چیز قدسی فهم می شود که 2 کارکرد دارد 1- کوبیدن مخالفین و منتقدین بدین دلیل 2-حکومت کردن با هر نتیجه ای.و 2 اثر .1-از بین رفتن دین و دیانت در میان مردم آن کشور 2-از هم پاشیدن حکومت .تا زمانی که حکومت سکولار به معنای 1- جدایی روحانیت به عنوان یک صنف از حکومت (نه جدایی روحانی).2- قدسیت زدایی از حکومت و حاکمان 3-حکومت و بخصوص دولت بدنبال کار حکومت داری باشد نه بدنبال اجرای احکام که با تفسیر هایی که از اسلام می توان نمود از مصباح به سروش می توان رسید .

سید مرتضی

سلام با دیدن نقل قولی از آیت ا... بروجردی خالی از لطف نیست که نظری نیز از آخوند خراسانی صاحب کفایه الاصول نقل کنم "موضوعات عرفیه و امور حسبیه در زمان غیبت به عقلای مسلمین و ثقات مومنین مفوض است و ضرورت مذهب بر جمهور مسلمین تاکید دارد."آخوند قدرت مطلقه را برهیچ شخصی در زمان غیبت کبری نمی پذیردو می گوید: "مطلق الاختیار بودن غیر معصوم راهرکس از احکام دین شمارد لااقل مبدع خواهد بود"

رضا

و اینک ما باید چکار کنیم؟

حر

سلام خسته نباشید چرا دیگه مطلب جدید نمی زنید؟