این اسم «هادی المضلین» اسم عجیبی است!

بسم الله الرحمن الرحیم

«اللهم اَعِنّی فیه علی صیامِه و قیامِه، و جَنّـِبنی فیهِ مِن هَفَواتِهِ و آثامِه، وارزُقنی فیه ذِکرِکَ بِدَوامِه، بتوفیقک یا هادی المضلین»

...

«بِتَوفیقِکَ یا هادی المُضِلّین» به به! این همه دعاهای بلند کردیم به چه امیدی و از کدام لطف توست؟ بتوفیقک ؛ ما به توفیق تو امیدواریم.

از این لطفی که مومن را موفق می کنی: یا هادی المضلّین، ای هدایت کننده گمراهان، ای خدا !

می دانید که این اسم هادی المضلین اسم عجیبی است؟ همواره با این اسم سروکار داریم. برای اینکه یک لحظه اگر تورا هدایت نکند، گمراه می شوی. به امام (علیه السلام) عرض کرد: اینکه مردم می گویند «اهدنا الصراط المستقیم»، خدایا ما را به راه راست هدایت فرما، معلوم است ولی چرا امام معصوم (علیه السلام) اینگونه می گوید؟ او که هدایت شده است. فرمود: برای دوام هدایت می گوید.

دوام هدایت تازه یک چیز دیگر است. هدایت این نیست که بگویند آقا بیا این هدایت را بگیر و برو، نه، هدایت باید دم به دم باشد.

این را به شما عرض می کنم که همیشه در حال اضطرار باشید و هر کسی که هستید هیچ وقت به خود مغرور نشوید. فرمود یک لحظه در 24 ساعت برهر انسانی می گذرد که خدا قلبش را از ایمان و کفر خالی می کند. لحظه بعد تصمیم با خداست که مجدداً در قلبش ایمان یا کفر قرار بدهد ...

__________________________
قسمتی از روز هفتم کتاب «سری از عشق»
شرحی عرفانی و بی نظیر بر ادعیه روزهای ماه مبارک رمضان
توسط عارف گمنام و خطیب توانا حجة الاسلام مرحوم سید علی نجفی(ره)
انتشارات موسسه فرهنگی مطالعاتی شمس الشموس

/ 1 نظر / 592 بازدید
پرویز

سلام متن خیلی جالبی بود مخصوصا این قسمتش: "یک لحظه در 24 ساعت برهر انسانی می گذرد که خدا قلبش را از ایمان و کفر خالی می کند. لحظه بعد تصمیم با خداست که مجدداً در قلبش ایمان یا کفر قرار بدهد ..."