غریب بودن حضرت در خیابان ولیعصر

به نام خدا
سلام

این روزها فضای جامعۀ ما و اذهان مردممان به امام زمان و دعای فرج پر است که البته ما هم کمابیش بی‌بهره نیستیم. امّا سال پیش کلامی از آیت الله بهجت دیدم که برایم بسیار تأمّل برانگیز، به چالش طلب و سنگین آمد. ازآن مطالبی است که محک مهمّی برای میزان صداقت ما در این زمینه است. ایشان می‌فرمایند:
« هرکس باید به فکر خود باشد و راهی برای ارتباط با حضرت حجت (عج) و فرج شخصی خویش پیدا کند، خواه ظهور و فرج آن حضرت دور باشد، یا نزدیک. با اینکه ارتباط و وصل با آن حضرت وفرج شخصی امر اختیاری ماست، به خلاف ظهور و فرج عمومی، با این حال چرا به این اهمیّت نمی‌دهیم که چگونه با آن حضرت ارتباط برقرار کنیم و از این مطلب غافل هستیم، ولی به ظهور ودیدار عمومی آن حضرت اهمیّت می‌دهیم، و حال اینکه اگر برای فرج شخصی به اصلاح خود نپردازیم، بیم آن است که در ظهور آن حضرت از او فرار کنیم.»

بله؛ امر فرج شخصی کاملاّ درا ختیار شخص خودمان است و راه آن نیز پیچیده نیست؛ امّا....ایشان در این باره نیز چنین می‌گویند:
« ما باید حضرت امام زمان را حاضر فرض کنیم. هرجا می‌رود برویم، هرچه می‌کند بکنیم و هرچه را ترک می‌کند، ترک کنیم! و اگر ندانیم، احتیاط را که می‌دانیم و می‌توانیم! ولی گویا نمی‌خواهیم در راه رضای آن حضرت باشیم، نه آنکه رضای آن حضرت را نمی‌دانیم و نمی‌توانیم آن را تحصیل کنیم.»

و این چنین است که در همین ایّام مهدی زهرا غریب‌تر می‌نماید!

هر کجا سلطان بود دورش سپاه و لشکر است
پس چرا سلطان خوبان، بی سپاه و لشکر است

با خبر باشید ای چشم انتظاران ظهور!
بهترین سلطانِ عالم از همه تنهاتر است

/ 4 نظر / 10 بازدید
دیهمی

واقعیتا ریاکاری به اندازه ای بین مردم ما رواج پیدا کرده که زهد های عمومی(ریاکاری)را بسیار بیشتر از زهد های خصوصی اهمیت میدهند.البته این روند تنها عاملش حکومت است که با روند خود مردم را بدین سوی سوق می دهد .یا به قولی دین حکومتی موثر ترین عامل دردین گریزی ملت ایران است.منظورم دین و ایمان ناب و گرنه بزنم به تخته امثال(به خلوت می روند آن کار دیگر میکنند فراواااااااااااااااااااااااااااان است.)

آینه

سلام ای کاش غریب بودن حضرت فقط در خیابان ولیعصر بود!! چند سال پیش به حدیثی از امام زمان برخوردم.ایشان خطاب به شیعیان میفرمایند که:"مرا با تقوا و تلاشتان یاری کنید." این جمله هرچند کوتاهست ولی اگر به آن بیشتر فکر کنیم درمیابیم که در این چند کلمه پیام عمیقی برای کسانی وجود دارد که می خواهند بدانند چگونه باید "شیعه" بود و چگونه باید در "انتظار" زیست!

سید مرتضی

سلام