خدایی شدن وزندگیِ مشترک

یادمان باشد که به دنیا آمده ایم تا به هدفِ آفرینشِ خویش که خدایی شدن است برسیم. راهِ خدایی شدن هم بندگی است؛ فقط بندگی.
و ما خلقت الجنّ و الانس الّا لیعبدون.
زندگیِ مشترک، قسمتِ زیادی از زندگی را تشکیل می دهد. زنی که بخشِ قابلِ توجهی از روز و شبش را برای همسر و فرزندانش صرف می کند، مردی که قسمتِ زیادی از عمرش را برای خانواده می گذارد، اگر این مقدار از عمر را در مسیرِ بندگی قرار ندهد، ازهدفِ آفرینش فاصلۀ زیادی گرفته است.
اگر مقصد زندگی خدا شد، خوشحالی ها و ناراحتی ها، شکست ها و پیروزی ها و بسیاری از مفاهیمِ کلیدی زندگی، تعریفِ جدیدی پیدا می کند. شکست یعنی دورشدن و فاصله گرفتن از مقصد که همان خداست، پیروزی یعنی نزدیک شدن و رسیدن به خدا. چه چیزی مرا خوشحال میکند؟ هر چیزی که مرا به خدا برساند. چه چیزی مرا آزرده خاطر میکند؟ هرچیزی که مرا از خدا دور کند.
حالا به این پرسش ها جواب دهید: اگر همسرم با من به عصبانیّت برخورد کرد و من هم توانستم با حلم و بردباری پاسخش را بدهم، به هدف که همان خداست، نزدیک شده ام یا دور؟ حال که به او نزدیک شده ام باید خوشحال باشم یا ناراحت؟ باید احساس شکست کنم یا پیروزی؟
اگر همسرم در حقّ من جفایی کرد، من برای رسیدن به هدف باید او را ببخشم یا کینه اش را به دل بگیرم؟ اگر از او گذشت کردم، باید خوشحال باشم یا ناراحت؟ باید احساس شکست کنم یا پیروزی؟
اگر در زندگی ام مشکل حل ناشدنی وجود داشت و یا اینکه حل شدنش به زمانِ طولانی نیاز داشت و وظیفۀ من هم صبر بود ، باید خوشحال باشم یا ناراحت؟
باید احساس شکست کنم یا پیروزی؟
اگر شوهر دستوری بر خلاف میل زن داد و از چیزهایی بود که زن در آن امور باید تبعیّت می کرد، زن باید خوشحال باشد یا ناراحت؟ باید احساس شکست کند یا پیروزی؟
اگر و اگر.... اگر هدف زندگی را فراموش نکنیم و برای همیشه به آن پایبند باشیم، در هر حالی و تحتِ هر شرایطی احساسِ خوشبختی خواهیم کرد. که خداوند متعال فرمود:
هر کس از مرد و زن مؤمنی که عمل نیکو به جای آورد، با حیات طیّب و پاکیزه ای او را زنده خواهیم داشت.

تا ساحل آرامش(گام های موفقیّت در زندگی مشترک)، محسن عباسی، تلخیص از صص 30-32

............................................................................................................................

پ ن: ان شاء الله جمعه 18 شهریورماه مراسم جشن عروسی دوست عزیز و هیئتیمان آقای میثم رحمانی در شهر ملایر برپاست.ایشان بدین وسیله دعوت عمومی خود را از همۀ خادمین اطلاع داده اند و چشم انتظار دوستانند.
ما هم  از خداوند متعال برای ایشان وهمسر بزرگوارشان خوشبختی و حلاوت همیشگی را در سایۀ عنایت حضرات معصومین آرزومندیم.
/ 5 نظر / 10 بازدید
م.شیرازی

به نام خدای مجردها با سلام بسیار خوشحال و مسرور گشتیم، از این که دوست قدیمی و هم هیاتی عزیزمان، زندگی پر فراز و نشیب مشترک را شروع می کنند. انشاءالله خدا پشت و پناهشان باشد. دعا می کنیم خدا به بقیه دوستان هم نظر لطف افزون تری داشته باشد!!! البته ظاهراً خبرهای خوش دیگری در راه است، هرچند ما، خیلی به خبرها اطمینان نداریم، که این ها همه سیاه نمائی ست... انشاءالله همه مان عاقبت به خیر شویم... در پناه حق مؤید باشید التماس دعا...

بهار

با آرزوی خوشبختی و سرافرازی برا ایشان و خانم محترمشان.

نقی زاده

ما همه مان گاگول هستیم فقط باید بدانیم این مطلب را این عنوان مطلبی هست که تو قسمت نظرات یه وبلاگ نوشتم و تو وبلاگ خودم کپی پیست کرم. نظر خوانندگان این وبلاگ برام خیلی مهمه.

سید

خیلی خوش گذشت. ان شا’ الله به ژای هم ژیر بشن

میثم رحمانی

سید جان مرامت من رو کشته!!!