تکمله دیدارنامه

«برادران! ما هیچ عذری برای ترک واجباتمان نداریم. آیا فقری سخت‌تر از فقر موسی بن جعفر می‌خواهید؟ آیا ظلم و ستمی بیش از آنچه بر ایشان روا رفته است می‌خواهید؟! امام با وجود این همه سختی‌ها برای اصلاح و تقویت دین و بالابردنِ نام الله تلاش می‌کرد و در هر شرایطی حق را می‌گفت. »

 امام موسی صدر

میلاد حجّتِ خداوند بر پیروانش مبارک باد!

...............................................................................................................................

 پ ن1- اگر بخواهیم با نگاهی غیر سطحی عاملِ اصلی مجالس دارای شور و شعور رفقای هیئت و انجمن را در مدت‌های اخیر پیدا کنیم، به وضوح عاملِ خداوند و حضراتِ معصومین قابلِ رؤیت است. هزاران شکر و سپاس به درگاه پر فضلش و بندگان مقرّبش! البته هر اتفاقی اسبابی می‌خواهد و لذا در همین جا از خادمین عزیزی که در این برنامه خود را سبب تحقق این خواست الهی قرار دادند- ازجمله ابراهیم پور، علوی، علیپور، افسری، صفری، فرهمند، شیرازی، مرادی، فرج اللهی و. . . -کمال تشکر را داریم و از درگاه خداوند اجر وافر و توفیق خدمت را برایشان خواستاریم.

 پ ن 2- باید پذیرفت که در یک برنامۀ 4 ساعته برای این همه دوستان مشتاق نمی‌توان تماما برنامه‌های رسمی اجرا کرد و زمان مناسبی برای گفتگوهای دوستانه لحاظ نکرد. لذا اگر بخشی از برنامه‌های اعلان شده اجرا نشد باعث دلخوری برخی دوستان نشود. پوشش دادن همۀ سلایق کار ساده‌ای نیست!

پ ن 3- از دوستانی که در جلسه نبودند می‌خواهیم که لااقل احساس محبت دیگران برای دیدنشان را فراموش نکنند و سعی کنند به خاطر آن‌ها بیایند. گرچه خودشان نیز بی‌نصیب نخواهند بود. می‌توانند برخی از نصیب‌های برنامۀ اخیر را از دوستان حاضر بپرسند. (به عنوان نمونه==>وبلاگ سیمرغ)

پ ن 4- در این جلسه اولین بار متوجه یک فرصت کار فرهنگی شدیم؛ داشتنِ برنامه‌های سودمند برای کودکانِ حاضر در جلسه. می‌خواهیم با امید به خداوند برای این فرصت جهتِ برنامه‌های بعد تدبیری داشته باشیم. یک مشورت: برای این عزیزان چه برنامه‌هایی پیشنهاد می‌دهید؟

پ ن 5- صحبت‌های آقای فیروزان منضبط، جذاب و پر محتوا بود. یکی از تأثیرات صحبت‌های ایشان این بود که تصمیم گرفتم کتاب"حدیث سحرگاهان"(گفتارهای تفسیری امام موسی صدر )را -که چند روز قبل رونمایی شد - به دقت بخوانم. آیا از دوستان کسی علاقمند هست که در این باره یک برنامۀ مشترک تعریف کنیم؟

سخنرانی آقای فیروزان را از اینجا دریافت نمایید.

پرسش و پاسخ با آقای فیروزان را از اینجا دریافت کنید.

/ 19 نظر / 14 بازدید
نمایش نظرات قبلی
اصغری

ازحسن توجه آقای ابراهیم پور سپاسگزارم.احتمالا این منتقدین فعلی واحیانا مخالفین آینده(بچه ها)رادرپستهای مهمی ازکمیته فرهنگی وعده داده شده،خواهیدگماردبرای حق السکوت!!.حق یارتان.التماس دعا.

ر ت ت س

فکر کنید: مثلا به پسرا بگیم شما هر کی ساکت تر بود و حرف عمو رو گوش کرد میشه مسئول تشکیلات!!!! به دخترا هم بگیم هر کی بهتر بود میشه مسئول واحد خواهران!!!!!!!

یاس

سلام با توجه به بند پ-ن-5 ,بنده هم ان شا’ا... از بهمن ماه به برنامه ی مطالعاتی امام موسی صدر میپوندم

رادمنصوری

سلام پیشنهاد خوبیه ،ان شاالله من هم شرکت می کنم.

شریفی

با سلام به گمانم مشکلی در آپلود فایل سخنرانی یا لینک آن وجود دارد که قابلیت دانلود را از آن گرفته است. من که نتوانستم آن را دانلود کنم! با تشکر

آغچی

سلام. من هم موفق به دریافت فایل نشدم. نمیدونم مشکل از سیستم منه یا آپلود فایل؟

مهدی حسینی راد

سلام، دم محسن علیپور و علی ابراهیم پور گرم امیدورام همچین جلسه ای تکرار بشه یاعلی

فرج اللهی

سلام از همه ی دوستان بابت زحماتشان تشکر می کنم.همچنین از اینکه فایل سخنرانی رو به اشتراک ممنونم.مطمئنا اجر زحماتتون نزد خدا محقوظ هست.از خدا میخوام فرصتهایی رو در زندگی ما قرار بده که بتونیم دین خودمون رو به ائمه ی اطهار و بزرگانی که در راه آنها قدم برداشتند بخصوص امام موسی صدر ادا کنیم. مستدام باشید

علی دانا

با سلام متاسفانه منم نتونستم فایل را دانلود کنم! چیکار کنیم که دانلود بشه؟

بهرفتار

سلام و خسته نباشید. خیلی عالی شد که امکان دانلود فایل صوتی مراسم فراهم شد. واقعاً دست همگی درد نکنه. موفق باشید.