دعوت به هم دلی جهت ذکری ناب

به نام خدا
سلام

الف) یکی از دوستان عزیز و زلال چند روز پیش پیامکی بدین مضمون فرستاد: « شصت روز دیگر تا میلاد منجی مردمان جهان مانده است. بیایید با ذکر ده صلوات در هر روز تا آن زمان(سال‌روز میلادش) کاری کنیم که شاید آن روز مقارن ظهورش نیز گردد. Send To All»

ب) مطلع شدم که پدر آقای شامحمدی به بیماری صعب العلاجی دچار شده است. چون ایشان را کم و بیش می‌شناختم، قلبم جریحه‌دار شد. دوستی پیشنهاد داد با چند نفر از رفقا ختم قرآنی را برای شفای ایشان دست بگیریم.

                                                          ***

این دو دغدغه مدتی ذهنم را به خود مشغول کرده است. آخر هر دو با دل سر و کار دارد. به این فکر می‌کردم « بهترین کار» برای این دو هدف چیست؟ دو بند ذیل یافته‌هایی است که خداوند رحیم در این مدت در اختیارم گذاشته است:

1. «ذکرالله اعم از ذکر قلبی و لسانی، بلکه اعم از ذکر بدنی است، چون تمام طاعات به همه آن چه مورد رضایت خدا است ذکرالله است و این‌گونه ذکر با همه طاعات و با هر نوع آن جمع و پیاده می‌شود. نظیر قضای حوائج، ادای واجبات، بلکه به جا آوردن مستحبات که نزد اهلش ذکرالله است. بلکه ترک مکروهات و محرمات هم ذکر الله است. در آن روایت از امام صادق(ع) آمده است:« از سخت‌ترین چیزهایی که خداوند بر خلق واجب نموده ذکرالله کثیر است. سپس فرمود: مقصودم سبحان الله و الحمدلله و لااله‌الاالله و الله اکبر نیست. هرچند این‌ها نیز از ذکرالله است؛ بلکه منظورم یاد خدا هنگام حلال و حرام اوست.»
[و در این میان] هیچ ذکری بالاتر از ذکر عملی نیست.» آیت الله بهجت

2. «روزی آیت الله العظمی بهاءالدینی به من گفت: امسال در مکه معظمه در مجلسی که آقا امام زمان(عج) تشریف داشتند اسم افرادی برده شد که مورد عنایت آقا بودند، از جمله آنان حاج آقا فخر بود.
خودم را به حاج آقا فخر رساندم و از ایشان پرسیدم: چه کرده‌اید که مورد عنایت حضرت واقع شده‌اید؟
گریه کرد و گفت: من کاری نداشته‌ام، جز این که مادر من علویه است و افلیج و زمین گیر شده است. تمام خدمات او را بر عهده گرفته‌ام، حتی حمام و شست و شوی او را. من گمان می‌کنم، خدمت به مادر مرا مورد عنایت حضرت قرار داده است.» سیری در آفاق/ ص 374

 

حال این درد عمومی و آن درد خاص و این هم درمان. آیا کسی هستدر این مسیر هم‌گام شود برای مراقبه دائمیه برای یک اربعین جهت اوج ملاطفت با مادر و پدر. بلکه جز منتظران واقعی شویم و مومنی هم...!

/ 10 نظر / 16 بازدید
محمد

از خبری مریضی پدر آقای شاه محمدی ناراحت شدم و امیدوارم هرچه زودتر برای ایشان شفا حاصل شود

سید مرتضی

اللهم اشف کل مریض

سید حسن بازیار

خدا همه ی مریض ها رو شفا بده پدر من هم متاسفانه به یه بیماری سخت گرفتار هستند و مادر من بار تمام مشکلات و سختی ها رو به دوش گرفتن خدا به همه صبر بده و از خداوند برای پدر آقای شاه محمدی که از بچه های دوست داشتنی هستند طلب شفاعت میکنیم.امیدوارم هر چه زودتر سلامتی رو به دست بیارند ممنون محمد جان که خبر دادی وبلاگ و نوشته های شما واسه همه ی ما کلاس درسه یا علی

دیهمی

اللهم اشف کل مریض

حسان

سلام حسن جان خوبی ؟ بسیار نکات جالبی را اشاره کردی التماس دعا

محمد اصفهانی

با آرزوی شفای عاجل برای تمام بیماران مخصوصا پدر آقای مهندس . دوستان به نظر بنده در این زمان تنها راه تجات انسانها ظهور آقا ولی عصر می باشد و وظیفه ما این است که حساسیت و توجه مردم را نسبت به این مساله بیشتر کنیم و جو جامعه را به سمت انتظار واقعی سوق داد .

عزیزی

براستی به همراه (نه بعد از) هر سختی گشایشی است ...

بابک فرهمند

سنت خدا اینست که انسانهای بزرگ همیشه در معرض ابتلائات بزرگ قرار می گیرند دعا می کنیم با شفای عاجل پدر بزرگوارشان در این آزمایش نیز مانند گذشته پیروز و سربلند شوند