یک دلیل در چهار مرحله (اختتامیّۀ اردوی زیارتی و فرهنگی مشهد مقّدس)‎

سوّم اینکه ممکن است کسی با عضویّت در انجمن رشد نکند ولی بودن او در انجمن باعث شود از آلودگی ما مصون بماند.

چهارم اینکه ممکن است انجمنی نتواند به اعضایش رشد کامل یا متوسط بدهد یا نتواند آنها را از آلودگی مصون بدارد ولی عضویت این فرد در انجمن اسلامی باعث میشود با آلودگیها فاصله بگیرد و کمتر آلوده شود.

حجت الاسلام جواد اژه ای، سیرۀ شهید بهشتی ،ص 246

 

 

پ ن1- یکی از برکات فعّالیّت در انجمن و هیئت برای برخی از ماها ملموس دیدن فضل و تدبیر خداوند و حضرات معصومین بود و هست! و چقدر این فعّالیتها می تواند باعث عمیق شدن ایمان قلبیمان شود!
از لحظۀ دعوت دوستان، تا جور شدن بلیط ها، تا پیگیری بحث اسکان، تا دعوت از مدعوین، تا جور شدن برنامۀ تفریحی، تا برنامه های سخنرانی و پرسش و پاسخ، تا برپایی نمایشگاه عکس، تا کلاسهای موفق خانم چایفروش برای زائران کوچک، تا جور شدن یادبودهای اردو و ... چیزی نبود که از عهدۀ افراد بی تجربه برآید! پس اگر سر و سامان گرفت، نبود الّا با عنایت خداوند.
با این وجود اوّلا" تشکر و سپس خود را از تمامی رفقایی که دعوت ما رابرای شرکت در این محفل دوستانه اجابت کردند صمیمانه ابراز می کنیم و از خداوند متعال تداوم این محبتها و دوستیها را خواهانیم.
ثانیا" از خادمینی که در این برنامه زحمات بسیاری کشیدند ازجمله: آقایان فرهمند، افسری، توکل خواه، بیات، غیبی، افسر، علیپور و... و خانم ها شریفی، مرادی، چایفروش و... تشکر کرده و از حضرت زهرا توفیق خادمی مستمرّ اهل بیت را برایشان خواهانیم.

پ ن 2-گزارش تصویری این اردو به لطف برادر عزیزمان آقای مهدی سلیمانی در آستانۀ تهیّه است و ان شاءالله به ضمیمۀ نشریۀ هیئت به زودی آمادۀ توزیع می شود. دوستان علاقمند حاضر و غیر حاضر در اردو می توانند هنگام خبررسانی چاپ نشریه، درخواست خود را ثبت کنند.

پ ن 3-در خلال اردو، پیشنهادهای قابل توجهی در بین گفتگوهای رفقاء مطرح شد؛ پیشنهادهایی که اگر هر کدامشان جدّی گرفته شوند می تواند سبب الفت و همبستگی بیشتر اعضاء و خشنودی خداوند شود. برخی از آنها عبارتست از: تشکیل صندوقی مالی مانند صندوق صادق آل محمد (ص) با چند نوع کارکرد، راه اندازی کاروان زیارتی کربلای معلّی، تشکیل بانک اطلاعاتی حداکثری از اعضای انجمن اسلامی دانشجویان و هیئت مکتب الشهداء، تشکیل آرشیو کاملی از فعالیتهای دوستان در سالهای دور و نزدیک در دانشگاه، تغذیۀ مستمرّ فکری و فرهنگی کودکانمان و... به لطف خداوند بعضی دوستان روی هر یک ازپیشنهادات فوق متمرکز شده اند که ان شاءالله به تدریج نتایج تلاشهای فکری ایشان به اطلاع همۀ رفقاء می رسد.

پ ن4- دوستانی که تاکنون موفق نشده اند تسویه حساب خود را نهایی کنند لطفا" فراموش نکنند!

پ ن 5- نشریۀروزانۀ "زائرنما" که در روزهای اردو توزیع می شد کار دوست خلّآقمان آقای مهدی حسینی راد بود. حداقل پیام کار ایشان این بود که اردو متعلق به همه است و هر کس می تواند در این برنامه نقش و سهمی را به خود اختصاص دهد. خداوند خیرشان دهاد!


پ ن 6-اگرچه لازم نیست گفته شود که دوستان برگزارکننده مدعی برگزاری تور زیارتی نیستند؛ اما با این وجود لازم است بابت کم و کاستی های برنامه عذرخواهی شود.
در همین جا مناسب است که از دوستان بخواهیم فرم نظرخواهی زیر را جهت تلاش برای برگزاری بهتر این گردهمایی ها با دقت و حوصله پر کنند:

1-نکات لازم به ذکر دربارۀ اسکان، غذا و تدارکات برنامه
2-نکات قابل توجه دربارۀ برنامه های فرهنگی اردو: سخنرانی ها، عزاداری، برنامۀ زائران کوچک، نشریۀ زائرنما و یادبود اردو
3-نکات لازم به ذکر دربارۀ برنامۀ تفریحی
4-نکات مربوط به برنامۀ حمل و نقل

/ 10 نظر / 18 بازدید
نقی زاده

سلام از همه دوستان ممنونم اگر بتونیم حرفهایی رو که در اردو زده شد، فراموش نکنیم مثل تشکیل صندوق، بانک اطلاعاتی و .. خیلی عالی میشه برای بانک اطلاعاتی از کجا می تویم شروع کنیم؟

محمد علی چوپیانیان

دوست عزیز و فرهیخته من جناب آقای بحرینی سلام سلام سلام سلام سلام سلام سلام دوست من چرا جواب تلفن و پیامک های این حقیر را نمیدهی ؟؟؟؟ منتظر تماستان یا دلیلتان هستم

یاس

سلام ان شاءالله این جمعها و این فعالیتها همچنان ادامه داشته باشد و این در صورتی میسر خواهد بود که باور کنیم این جمع هیات وانجمن در رشد و تعالی روح ما موثر است

علی نصیری

با سلام از همه دوستانی که زحمت کشیدند بویژه آقای بحرینی عزیز تشکر و قدر دانی می کنم. بسیار ایده خوبی بود.امیدوارم هر جا که باشید موفق و پایدار باشید.

ساعدی

سلام من تا این مسافرت سعادت همراهی این هیات رو نداشتم و خدا رو شاکرم که توفیق زیارت امامم رو به همراه اعضای دوست داشتنی و با اخلاق هیات به من و دخترم عطا کرد.از کسانی که وسیله دریافت این توفیق الهی شدند سپاسگزارم و برایشان توفیقات دائمی حق را آرزو می کنم.

محمدرضا

خداوند به تمام كساني كه در برگزاري اين اردو سهمي داشته اند اجر جزيل عنايت كند ان شاءالله فرم نظر خواهي ديده نشد آيا منظور همان چهار موضوع عنوان شده ميباشد؟

در جواب آقای چوپانیان اینکه آقای بحرینی عادت ندارند جواب بدهند تا آنجا که من میدانم حداقل اینکه جواب پیامک . نمیدانم شاید هزینه دارد یا شاید دیگران چندان قابل نیستن برای جواب دادنشون! به هر حال به جا گفتین. برای من هم اتفاق افتاده

در جواب پاسخ آقای چوپانیان

واقعا خجالت داره!چگور به خودتون اجازه میدین درمورد آقای بحرینی که انقدر برای بچه هایهیئت زحمت میکشن اینطوری حرف بزنین؟از وقتی یادم میاد تمام بچه های هیئت مسائلشونو ریختن سر آقای بحرینی!هرکس هم مشکل داشته ایشون خودشون زنگ زدن و حلش کردن!انقدر واسه ی اون بنده خدا پیامک میزنن که کلا وقت خانوادشونو باید بذارن برای جواب دادن!آخه قدرنشناسی تا چه حد؟!

حسین علی اکبرلو

سلام به مومنان جوان و بی ادعا 1) در خصوص اونایی که به چوپانیان جوابداده اند باید عرض کنم اصولا باید خود بحرنی جواب بدهد 2) به آقای چوپانیان عزیز می گویم شاید پیامکت از نوع چوپانی باشد؟ 3) ما خیلی منتظر فرم نظر خواهی ماندیم ولی .... 4) من پیشنهاد با هم بودن در کربلا را دارم نگوییم نمیشود میشود از ته دل بگوییم یا حسین یا عباس یا شهدای کربلا و همه چیز حل می شود. 5) به نظر میرسید وجود بستگان خانواده ها باعث می شد چنین خانواده هایی کمتر با ... 6) با این هزینه بسیار کم به نظر من بهترین شکل ممکن برگزار شد. 7)البته سخنرانی آقای ذایری بهترین بود اگر ریا نباشد من تماما گریه کردم البته خانمم هم خیلی گریه کرده بود. البته احساساتی نشده بودیم عقل و منطق و باور ما با احساس ما هم نوا بود و برعکس 8) بهترین بخش وجود برنامه برای کودکان بود دستتون درد نکند صدای سوت را هر شب می شنوم!!! 9)می شد همه جا نماینده ای بود غذاخوری،در اتوبوسها و ... 10) در قرن 21 و سال 2012 پس از اظهرات و نظزیه های گوناگون از جمله نظرات استفان هاوکینگ و ... برگزاری چنین مراسمی قطعا ... 11) از همه تشکر می کنم اسم نمی برم الحمدالله، خدای سبحان را شاکرم. 12

حسین علی اکبرلو

ادامه: 11) از همه تشکر می کنم اسم نمی برم الحمدالله، خدای سبحان را شاکرم. 12) من با تشکیل پایگاه اطلاعاتی مخالفم. چون همه مان بصورت زنجیر وار با یکدیگر وصلیم نیازی نیست شاید هم دهها دلیل دیگر... شما را چه کار به این کارها!!! تو را خدا در پیشتون نیستم به من چیزی نگویید!! 13) ایکاش برادران در برگزاری چنین مراسم به فکر مشکلات همه باشند. 14) ماندگار شد. کم می نویسم البته یک مقدار بیشتر شد! از سه نقطه استفاده کردم تا کم نیاورم. معذرت می خواهم. امیدوارم بخشی از گناهانم بریزد...