نشریه « هیئت مکتب الشهدا،» چاپ شد

برای جمعی که روزگاری با هم می خندیدند، گریه می کردند، بسیار بحث می کردند و گاه دعوا؛ اما هر چه بود روحی بود مشترک در قالب افراد مختلف.

اکنون باید که به امروزمان بیاندیشیم و برای همدیگر بنویسیم که شاید یک حرف بتواند، زندگی یک دوست را جهت دهد؛ رنگی جدید بدهد و کمال و رشدی به بار آورد.

در جمع مطالب که با همت بلند خانم مرادی انجام گرفت تعدادی از دوستان، درخواست ما را جواب گفتند و مطالبی از دل و زبان خویش نوشته اند. تعدادی مطلب نیز از بزرگان اندیشه ای که دوستشان داشتیم انتخاب کردیم تا مجله ای جمع شود برای گفتن مطالب همان تذکرها، دغدغه ها و توصیه ها برای خودمان.

تلاش کوچکی کرده ایم؛ خیلی خوشحال می شویم که دوستان خودمان ، خواننده ی مجله ای باشند. که برایشان سوغات آورده ایم. می دانیم گستره ی نظرات در میان دوستان وسیع است و رنگین کمانی از نظرات متفاوت و گاه متضاد تشکیل می دهد. سعی کردیم تمام مطالبی که دوستان دادند را بدون هر گونه دخل و تصرف چاپ کنیم تا مجله ای داشته باشیم به زیبایی و تنوع رنگ های رنگین کمان دوستان.

خواهش و انتظار بعدی ما این هم است که با مطالب خود که با قلم خودتان نوشته اید و ضمنا در جای دیگر نشر نداده اید- نشریه خودتان، را برای شماره بعد پربارتر و موثر تر بگردانید.

***

اسامی دوستان هیئت تحریریه این شماره و اسامی مطالب آنها که در مجله آمده است عبارتند از:

یک گفتگوی جالب، بلند، با نکاتی جذاب و حساس با یکی از بزرگان قدیمی انجمن و از موسسین هیئت: مهندس ارشدی که توسط خانم مرادی انجام گرفته است. فکر می کنیم مطلبی که حیف است از  دست بدهیم

خانم پرویز ، مطلب زیبایی رو با عنوان جاده حیرانی نوشته اند.

آقای روح الله دیداری از جامعه ای حرف زده اند که برخی از ویژگیهای را نمی پسندند و از خلافی درجامعه حرف زده اند که مهمترین می دانند.

در این شماره مهمان شهید مریم فراهانیان هستیم؛ با شب هایی که در بیمارستانها، به امداد زخمیان می پرداخته است. مطلبی انتخاب شده از کتاب دختری در کنار شط

خانم چایفروش ، با همراهی خوبی که با مجله داشتند از دنیای خودشون و نجواهای درونیشان صحبت کرده اند

آقای بحرینی هم، مهمترین دلمشغولی این روزهای خودشون رو بیان کردند. شاید این دغدغه ما هم باشد.

به آقای زایری گفتیم چند آیه از قرآن را انتخاب کنند و برایمان بنویسند. انتخابهاشون رو حتما ببینید

سبک زندگی ما، این روزها خیلی هوادار پیدا کرده است.  خانم چایفروش یک ویژگی اساسی از نوع  اسلامی ایرانی آن را بیان کرده اند

آقای بوسلیکی، به رسم گذشته، در وادی اخلاق قدم گذاشته اند و برای ما که در شهر زندگی می کنیم. توجه به طبیعت زیست محیطی را برای اخلاق مهم دانسته اند.

آقای محسن افسر، مهمترین عاملی اجتماعی را که در جامعه در حال از بین فروریختن است، را نشانمان می دهند.

آقای حسین افسری هم، سری به دنیای رسانه های دیجیتال زده اند و ضمن اینکه سواد امروز را سواد دیجیتالی دانسته اند انواع آن را توضیح داده اند و ...

همچنین ایشان در مطلب دیگری ویژگی جوامع امروز را، ظهور جامعه شبکه ای دانسته اند و به جستجوی هویت در این دنیای جدید پرداخته اند.

خانم موذنی هم چند خبر از وضعیت بچه های هیئت رو برای ما جمع کرده اند. خلاصه اینکه چه کسی ازدواج کرده و کی ...

خانم رقیه مرادی هم- فعال ترین عضو کنونی هیئت در دانشگاه - از مسایل اقتصادی کنونی حرف زده اند.

آقای محمدرضا جعفری، سری به انقلاب های جدید در کشورهای عربی رفته اند و نسبت آن را دیگ پلوی سفارت انگلستان در دوران مشروطه سنجیده اند.

در اینجا باید از خانم شریفی تشکر کنیم که از اولین افرادی بودندکه مطلب تهیه کردند؛ مطلب زیبایی به مناسبت ولادت امام رضا (ع)، اما به دلیل اینکه نتوانستیم در آن مناسبت  مجله را چاپ کنیم و از مطلب ایشان استفاده کنیم پوزش میخواهیم. منتظر مطالب شیوای ایشان هستیم.

از طرح روی جلد زیبای مجله هم نمی شود گذشت که توسط برادر طراح، میثم عبدلی طراحی و اجرا شده است.

***

در بخش بزرگان مطالب زیر را جمع کرده ایم:

در موضوع ارکان سعادت بشر به سراغ استاد مرتضی مطهری رفتیم و مطلب خلاصه و جذابی از ایشان برای این موضوع انتخاب کردیم.

در مطلبی که از شهید بهشتی- آن مظلوم انقلاب  انتخاب کرده ایم از موضوع مظلوم امربه معروف پرده برداشته ایم.

برای یادآوری ویژگیهای انقلاب اسلامی، به سراغ پیام رهبر معظم انقلاب به مناسبت اولین سالگرد ارتحال امام راحل رفته ایم. و دو ویژگی مهم را جدا کرده ایم.

در ایام عید غدیر یک سوال برایمان مهم بود و اینکه آیا دین در هر شرایطی نعمت است، استاد محدتقی شریعتیِ پدر، برای نعمت بودن دین شرایطی قایل است.

سراغ علامه جعفری رفته ایم و یک سوال اساسی از ایشان پرسیده ایم که چرا ایمان ما به آخرت، در اعمال ما نمود پیدا نمی کند؟

دکتر علی شریعتی، ما را برای بازگشت به قرآن، دعوت به سفره اهل بیت کرده اند.

برای گرفتن جواب این سوال که چه دستورالعمل های اخلاقی عرفانی برای ما لازم است سراغ نامه های استاد علامه طباطبابی رفتیم.

این روزها فقدان امام موسی صدر برایمان سنگینتر شده است و انتظار رسیدنش بیشتر، برای این موضوع به سراغ سید محمد خاتمی رفتیم و ویژگیهای آن صدر مومنان را از زبان وی، دوباره می شنویم.

از استاد سید جعفر شهیدی، که از شیعیان خوب این زمانه بودند مطلبی انتخاب کرده ایم در مورد صفات شیعیان واقعی، ترجمه ی خطابه ای از سرور شیعیان مولای متقیان

با پیشنهاد آقای صادق ساداتی، قسمتی از مصاحبه آیت الله صادقی تهرانی را انتخاب کردیم که هم ما را با دنیای تفسیر المیزان آشنا می کنند و هم از دریای علم آقای تهرانی بهره مند می شویم.

سید مهدی شجاعی ، از کسانی که دین را به قیمت دنیا به فروش می رسانند گلایه های خاصی کرده است. آیا ما جزو این افراد هستیم؟

گاه افرادی هستند که معروف نیستند اما در معرض لغزشها که ممکن ما نیز دچار آن شویم. مطلبی انتخاب کرده ایم از استاد رسول جعفریان در مورد حیدرعلی قلمداران.

رضا امیرخانی هم، به جای یک آقا، از تعدد آقا حرف زده اند.

.....................................................................................................................

روش تهیه مجله:

برای دسترسی رفقا به نشریه ، خواهشمندیم آدرس دقیق پستی خود را ( به  همراه کدپستی و شماره موبایل ) به صورت نظر خصوصی اعلام نمایید. تا نشریه برای شما به صورت پستی، ارسال شود و حداکثر تا ده روز آینده به دستتان برسد( به میزان رسیدن بسته پستی).

البته دوستانی هم که مایل به همکاری در هزینه نشریه می باشند می توانند کمک هزینه خود را به حساب زیر واریز نمایند. فقط جهت اطلاع دوستان عرض کنیم برای کیفیت کار سعی کردیم چاپ تمام رنگی داشته باشیم در حدود 60 صفحه ، با هزینه ای حدود 7 هزار تومان برای هر مجلد،

شماره حساب : 0100816161002-

شماره کارت: 0351-3508-9910-6037

 شماره حساب سیبا بانک ملی / حسین افسری

 لطفا قبل از واریز، با آقای بحرینی هماهنگ فرمایید

 

و من الله التوفیق

 

/ 22 نظر / 20 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پرویز

سلام خسته نباشید واقعا دستتون درد نکنه، خیلی عالیه مخصوصا دست خانم مرادی که خیلی برای این نشریه زحمت کشیده بی صبرانه منتظریم برسه دستمون 1نکته دیگه:سیم هیئت دست خانم مرادیه و زحمت پیامک هارو ایشون می کشن التماس دعا

دیهمی

بنظرم بصورتی بشه که همه کسایی که می خوان مشترک بشن مثلا اشتراک 5 شماره - دوستانی که این کار و انجام می دهند راحت تر می تونن برنامه ریزی کنن.و از نظر مالی هم دستشون باز تر میشه .

اشرفی

سلام خداقوت به همه دوستانی که این کار ارزشمند را انجام می دهند. هر چند که نشریه هنوز به دستم نرسیده و مطالعه اش نکرده ام، ولی فکر می کنم که مطالب زیبا و دل انگیزی داشته باشد. امیدوارم که در این کار نیکو، موفق باشید.

افتخاری

سلام واقعا ممنون از همه دوستانی که زحمت کشیدن و این نشریه رو آماده کردن انشااله که موفقو موید باشید.خداقوت.

مهدی حسینی راد

سلام دست همگی درد نکنه مجله رو برای ما هم بفرستید بخونیم ببینیم چیکار کردید فقط دو سه تا نقد یا پیشنهاد کوچیک: 1. زمان بندی مجله مشخص شه، ماهنامه ، فصلنامه یا ... 2. به نظرم چند تا شماره اول رو پیش سماره بدید بیرون تا مجله جابیافته 3. شصت صفحه انصافا خیلی زیاده ها ... 4. علی رغم اینکه فکر کنم مجله مطالب قوی داشته باشه ، ولی فکر میکنم تنوع مطالبش کمه، طنز، سینما و ورزش و ... برای خواننده های عام!!! خیلی جذابن 5. برای سیستم توزیع هم یه فکر اساسی باید بکنید، با این روند جامعه خوانندگان مجله خیلی خیلی محدوده چقدر حرف زدم تازه این نظرات کارشناسی!!! رو ندید گفتم وای به روزی که خود مجله به دستم برسه! تا اون موقع یاحق

مسعود

باسلام و عرض تشکراز زحمات همه دوستان و همراهان هیئتی خیلی مایلیم نشریه رو ببینیم . آیا ارسال یا آپلودمی شود؟ ملاولی - کردستان

محرمی

روزگار وصل دوستداران یاد باد یاد لحظه های زیبای دانشگاه و موانست با دوستان خوب افتادیم. دست همه دوستان درد نکند. انشاء الله که نشریه پایدار باشد. البته سعی شود از حال و هوای نشریه دانشجویی بیرون آید و پرمغزتر و حرفه ای تر. باز هم تشکر و قدردانی

ر ت ت س

نشریه ها دست شماست؟ چرا نمیفرستید برامون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بابک فرهمندشاد

تهران شهرک ژاندارمری بلوار خرم رودی خیابان آرش کوچه الوند 4 پلاک 18 کدپستی 14636676563

محمد زینالی

منم محمد زینالی، کسی منو بجا میاره ، برای من که خیلی اسمها جدید بود غیر از چند نفر فکر کنم بقیه یا با نام استعاری می نویسن یا بعد از ما بودن البته نقی زاده و مرحوم مستجاب و آقای ارشدی و بحرینی و محرمی و چند تای دیگه رو که با هاشون زندگی کردم و می کنم هنوز بخشی از خاطراتم که چه عرض کنم بخشی از وجودم هستند ، به هر حال دم همه شما گرم.