اردویی دوستانه برای جمع خادمان هیئت و اعضای انجمن

السلام علیک ایها الامام الرئوف یا علی بن موسی الرضا

به رسم یاد و خاطره­ی دوران دانشجویی برآن شدیم تا به پا بوسی حرم رضوی - در ایام سوگواری مادر آن امام رئوف - برویم تا با خاطره­ی فضای هیئت مکتب الشهداء، دلهایمان را در بوستان مشهد رضوی، جلایی دوباره دهیم.

با توفیقق الهی، اردویی دوستانه را برای جمع خادمان هیئت و انجمن تدارک دیده ایم.

زمان حضور در مشهد: از صبحِ روزِ پنجشنبه؛ پانزدهم اردی بهشت ماه تا غروبِ روز شنبه؛ هفدهم اردی بهشت ماه - مصادف با سالروز شهادت حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها - خواهد بود. لازم به ذکر است زمان حرکت از تهران، عصر روز چهارشنبه؛ چهاردهم اردی بهشت ماه می باشد.

در این اردو در پی آن هستیم تا با زیارت و توسلی جمعی در بارگاه حضرت ثامن الحجج علیه السلام و شرکت در برنامه های مشترک فرهنگی، فضای خاطره انگیز اردوهای هیئت مکتب الشهداء را تجربه ای دوباره کنیم و ضمن کسب طراوت و نشاط  روحی و معنوی، یادمان باشد که خادم این خاندان بوده و هستیم.

 

1.      قصد ما، با هم بودن و تجدید دیدارها در محضر امام دل‌هایمان می باشد.

2.      از دوستانی که می توانند در برنامه ریزی اجرایی و فرهنگی این سفر به هر نحو کمک و یاری رسانند، دعوت به همکاری می نماییم.

3.      دوستانی که تمایل دارند در این برنامه شرکت نمایند، اطلاعات خود را در قالب  زیر به عنوان نظر در همین مطلب اعلام نمایند:

نام فرد، تعداد افراد، نحوه اسکان (نیاز یا عدم نیاز به اتاق جداگانه برای زوج ها).

4.      به سنت اردوهای هیئت، محل اسکان حسینیه­ی جداگانه‌ای برای برادران و خواهران خواهد بود. (البته برای افرادی که تمایل داشته باشند اتاق­های جداگانه­ی اختصاصی درنظر گرفته خواهد شد.)

5.      هزینه سفر به صورت پیکی محاسبه می گردد که برآورد اولیه آن بصورت علی الحساب ( هر سهم مبلغ ٣۵٠٠٠ تومان؛ شامل هزینه های اسکان و غذا) خواهد بود. دوستان می توانند پس از ثبت نام در نظرات همین مطلب، مبلغ مذکور را به شماره ...به نام آقای حسین افسری واریز نمایند و مراتب را به آقای بحرینی اطلاع دهند.

6.      کسانی که تمایل به رفت و آمد جمعی از تهران دارند، تا تاریخ ٣١فروردین موضوع را جهت تهیه بلیط اطلاع دهند.

  
نویسنده : ; ساعت ٢:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱/٢٧


دو آورده ناب و تمام کننده (به مناسبت میلاد حضرت زینب(س))

آیت‌الله مظاهری در ادامه سلسله بحث‌های اخلاقی با استناد به روایتی از حضرت سید الشهداء‌(ع)، چگونگی ورود مستقیم به بهشت را تبیین نمود.

متن بیانات ایشان به نقل از سایت عصر ایران  بدین شرح است:

در روایتی از حضرت سیدالشّهداء«ع» نقل شده است که در آخرت، خداوند متعال به برخی از انسان‌ها دو بال عنایت می‌فرماید. آنان با این دو بال در بهشت پرواز می‌کنند و در هر جایگاهی که برای خود در بهشت آماده کرده‌اند، به هر صورتی که بخواهند متنعّم می‌شوند. ملائکه از ایشان سؤال می‌کنند که حساب و کتاب و پل صراط و شب اوّل قبر شما به چه شکلی برگزار شد؟

جواب می‌دهند که ما هیچ‌کدام از این‌ها را ندیدیم. ما با آن دو بال حرکت کردیم و به بهشت رسیدیم. بعد ملائکه می‌پرسند: در دنیا چه کردید که به چنین مقامی دست یافتید؟ می‌گویند: ما دو چیز برای خداوند آوردیم و وقتی پروردگار متعال از ما پرسید که چه چیز آوردید، توانستیم جواب بدهیم. اوّل: گناه در زندگی ما نبود؛ چه در خلوت و چه در جلوت، نه گناه علنی داشتیم و نه گناه مخفیانه، به عبارت دیگر همه‌جا را محضر خداوند می‌دانستیم و ادب حضور را در مقابل ذات باری‌تعالی مراعات می‌کردیم.

دوّم: مقام تسلیم و رضا پیدا کرده بودیم. اگر از نعمت‌های دنیا برخوردار بودیم، آن را از الطاف جلیّه و آشکار خداوند می‌دانستیم و شاکر آن نعمت‌ها بودیم. و اگر بدون قصور و تقصیر، گرفتار مصائب و مشکلات دنیوی می‌شدیم، آن را از الطاف خفیّه خداوند می‌دانستیم و علاوه بر این‌که تسلیم خواست خداوند بودیم، از گرفتاری خود رضایت داشتیم. ملائکه به آنان می‌گویند که حقّ شما هم همین است که حساب و کتاب و پل صراط را نبینید و مستقیم وارد بهشت شوید.

  
نویسنده : ; ساعت ۱٠:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱/٢۱


دیدار با آیت‌الله العظمی میرزا محمد شاه‌آبادی

با اشاره به جمله‌ی نقل شده از آیت‌الله شاه‌آبادی با اندکی صراحت و البته استجازه‌ی قبلی از آقای سعیدیان سؤال کردم که آن بزرگوار تا چه اندازه به حیات امام صدر و بازگشت ایشان امید دارند؟ پاسخ حضرت آیت‌الله چنین بود که جمله‌ای را که فرمودند، «از باب شهود» بوده است. فرمودند (نقل به مضمون) که آنچه در مکاشفه مشاهده می‌شود، ممکن است گاهی هم رخ ندهد؛ اما دعا می‌کنیم تا آنچه نقل شد، رخ دهد، ان‌شاءالله

ادامه مطلب   
نویسنده : ; ساعت ٩:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱/٢۱


جغرافی خط خطی از آن خودتان!

مجید مجیدی، ابراهیم حاتمی کیا،کمال تبریزی، سیدمهدی شجاعی، عبدالحسین برزیده، مجتبی راعی، محمد حسین حقیقی، محمد مهدی عسگرپور، محمدرضا هنرمند، سید رضا میرکریمی از فیلم سازان سینمای ایران، درباره حوادث بحرین بیانیه ای صادر کرده اند که متن این بیانیه بدین شرح است:

ادامه مطلب   
نویسنده : ; ساعت ٩:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱/۱٤